כמה עולה לבנות היום בית פרטי בישראל?

מהן עלויות הבניה של בית פרטי בישראל ומה משפיע על המחיר הסופי של תהליך הבנייה? אלו הם שאלות מרכזיות שמתמודדים עימם לקראת התחלת תהליך בניית בית. התשובה לשאלה זו, כמובן מורכבת מפרמטרים רבים ומשתנים ולכן, אינה חד משמעית. יחד עם זאת, ננסה לעשות לכם קצת סדר ולתת דרכים להבין ולחשב עלויות אלו.

 

עלויות בניית בית פרטי

 

איך מתחילים לחשב את עלויות הבניה?

על מנת לקבל מושג ולאסוף מידע בכל הקשור לעלויות הבניה, עליכם להתייחס לכמה מרכיבים מרכזים ביניהם: גודל המבנה, איכות המבנה, סוג החומרים בהם תשמשו, אנשי המקצוע עימם תעבדו, סגנון העיצוב, מספר החדרים, השטח עליו נבנה הבית, סגנון ורמת גימור, אישורים, אגרות ופרמטרים נוספים. בהתאם לכל המרכיבים השונים, ניתן לחשב באופן יחסי את עלויות הבניה. אולם, גורמים נוספים ובלתי צפויים הקשורים להתנהלות העבודה, אנשי המקצוע, זמן העבודה ועוד, יכולים להשפיע על המחיר בהמשך.

עלויות הבניה ובחירה נכונה באנשי מקצוע:

חשיבות מכרעת על עלויות הבניה תהיה לבחירה באנשי המקצוע. רמת המקצועיות והניסיון של אנשי המקצוע שיועסקו לפרויקט ישפיעו על תכנון תהליך הבניה ואופן התנהלותו. תקלות וטעויות במהלך הבניה, נובעות פעמים רבות מחוסר ניסיון ומקצועיות, רשלנות וחוסר תיאום בין גורמים שונים.

כל אלו, יכולים להאריך את זמן הבניה יותר מהצפוי ולהוביל לתיקונים בעלויות נוספות. על מנת לאמוד באופן מדויק כניתן את העלויות, מומלץ לבחור באנשי מקצוע או בחברה בעלת ניסיון העובדת מול כל הגורמים יחדיו ובשיתוף פעולה עם אנשי מקצוע מנוסים ובכך, לחסוך הפתעות נוספות בהמשך.

פרמטרים מרכזיים שמשפיעים על עלויות הבניה:

כמה פרמטרים מרכזים שישפיעו על עלויות הבניה שלכם ויכולים לתת לכם מושג אודותם, מתייחסים לשלד של המבנה, סגנון ורמת גימור, פיתוח השטח, אנשי המקצוע ועלויות נוספות כמו אגרות ואישורים.

מהן העלויות על שלד הבית?

שלד הבית הוא החלק החשוב ביותר בתהליך הבניה. על מנת לאמוד את עלות השלד של בניית בית פרטי, עליכם לדעת באיזה חומרים תשתמשו ומהי תכנית העיצוב. משמע: מספר חדרים, מרתף או ממד, רוחב החללים, גובה התקרה וגורמים נוספים אשר ישפיעו על כמות וסוג החומרים, אופן ביצוע היסודות, עומק החפירה וכדומה.
כמו כן, בחירת קבלן העבודה תשפיע על אופן הביצוע וזמן הביצוע, אשר גם להם השפעה על התקציב. לבסוף, כל המרכיבים יחדיו, יקבעו את העלות. לרוב, הממוצע נע סביב 2,000 ₪ למ"ר של יציקה.

עלויות בניית בית פרטי

 

 

 

 

 

 

עלויות הליך הגימור:

גימור הבית מתייחס לכל שאר המרכיבים החל מריצוף, תקרה, אמבטיה, מטבח וכדומה. כאן, ניתן להשפיע על המחיר על ידי בחירה בגימור בעלות נמוכה יותר כאשר מחירי הגימור נעים סביב 5,000 ש"ח למ"ר. על מנת לקבל אומדן עלויות של עבודות הגימור בהתאם לסגנון והרמה, התייעצו עם אדריכל או מעצב הפנים של הפרויקט. כמו כן, מומלץ לכלול בתחשיב עלויות נוספות כמו מיזוג, שירותים, רהיטים, מכשירי חשמל וכדומה.

עלויות אנשי המקצוע:

עלויות אלו משתנות בהתאם לסוג הבניה, גודל המבנה ופרמטרים נוספים. אנשי המקצוע שתצטרכו בתהליך הם:

מפקח בנייה (כ 80,000 ₪)

אדריכל (כ 80,000 ₪)

מהנדס (כ 10,000 ₪)

יועץ קרקע ( כ 1,500 ₪)

מודד (כ 3,500 ₪)

עורך דין (כ 30,000 ₪)

אינסטלטור (כ 5,000 ₪)

חשמלאי (כ 4,000 ₪)

וגורמים נוספים על פי צורך. (עלויות אלו משתנות בהתאם לפרויקט)

עלויות נוספות:

עלויות נוספות מתייחסות לפיתוח השטח: גינה, קירות תמיכה, חניה, שבילים וכדומה. גם כאן, המחיר ישתנה בהתאם לתכנית הבניה. בהמשך, עלויות נלוות יהיו כל הקשור באגרות (כ 60,000 ₪), אישורי בניה ותקנים (כ 5,000 ₪ ) פינו פסולת (כ 4,000 ₪) עלויות פיתוח ועוד. לבסוף, ממוצע של בניית ביית פרטי בישראל עומד על כ 8,000 ₪ עבור מ"ר בהתאם לפרמטרים והמשתנים.

זקוקים למידע נוסף או לייעוץ מקצועי לבניית בית פרטי ? פנו אלינו ונסייע 03-5402560

יצירת קשר

קטן לוגו עגול מרשנסקי

אולי יעניין אתכם גם...

מרשנסקי הדמיה (202)
בית חדש

חברת מרשנסקי בנייה

חברת מרשנסקי בנייה בע"מ הינה חברה קבלנית פרטית הפועלת בתחום הבנייה למגורים בסטנדרטים הגבוהים ביותר מזה למעלה מ- 30 שנה, ומובילה את תחום הבנייה הפרטית

קרא עוד »