טעויות נפוצות בבניית בית פרטי

בניה של בית חדש הוא אירוע מרכזי בחייהם של אנשים רבים. אולם, זהו תהליך מורכב הדורש ידע, ניסיון והתייחסות למרכיבים רבים היכולים להשפיע באופן מהותי על התוצאות והתמורה המתקבלת לאורך שנים. הכרה בטעויות הנפוצות ובדרכים להימנע מהם, תסייע להגיע לתוצאות טובות עם כמה שפחות תקלות. אז מה לא לעשות, ומה כן לעשות כשבונים בית פרטי ?

 

 

תכנון ראשוני:

תכנון, הוא מילת המפתח בכל הקשור לתהליך הבניה. תכנון חסר, לרוב יוביל להופעתם של בעיות, חלקם אף בלתי ניתנות לתיקון ואחרות עלולות להוביל לתהליך בניה ארוך יותר שעלויותיו גבוהות.
תכנון לקוי עלול להוביל לסדרה של בעיות החל מאישורי הבניה ועד להקמת תשתיות שגויה, איטום ובידוד חסר ועוד.
לדוגמה, חוסר תכנון, יכול להוביל לבניה של קירות גבס ללא שכבת בטון מבודד או בניית מרפסות וגגות מבלי לתכנן את ביצוע האיטום הסופי, המושפע בהמשך משיפועים שיש להתייחס אליהם בשלבים הראשונים של התהליך.

 

טעויות נפוצות הקשורות לאיטום ובידוד בתים:

אנו נוטים להיתקל בטעויות רבות הקשורות לאיטום ובידוד של בתים:

איטום גגות – תהליך האיטום של הגג צריך להיעשות בהתאם למזג האוויר כאשר אי הלימה בין סגנון האיטום למזג האוויר עלול להוביל לנזילות וסדקים. לכן, שימוש בחומרים המתאימים החסינים מצד אחד לחום ומצד שני לגשמים, והימנעות מחומרים כמו זפת העלולים להפוך לנוזל כתוצאה מהחום הישראלי הכבד, הם מרכיבים חשובים שיש להתייחס אליהם בתהליך הבניה. כמו כן, שכבת הבידוד צריכה להיבנות כך שהבית יהיה נעים ולא יושפע מתנאי מזג האוויר וכן משיקולי חסכון באנרגיה לטווח הארוך.

איטום קירות – מאחר וישראל הנה מדינה שנוטה למעט גשמים ביחס למדינות האחרות, נראה שפעמים רבות על מנת לחסוך בעלויות מתבצע איטום שאינו יסודי דיו .זוהי טעות מרכזית בבניה מאחר וכאשר איטום הקירות והחלונות אינו נעשה באופן ייסודי, מעט גשמים עלולים לגרום לנזילות, ועל כן, לתהליך האיטום ולשכבת הבידוד על קירות הבית חשיבות מכרעת.

איטום חלונות ומרפסות – פתחים כמו חלונות ומרפסות צריכים להיות אטומים לחלוטין. טעות בבניית החלונות וחדירת רטיבות דרכם, עלולה להוביל לבעיה בלתי הפיכה. טעות נפוצה, היא בחירה מוטעית בחלונות העלולה להוביל לחדירת רוחות ורטיבויות עימם קשה מאוד להתמודד בהמשך. על מנת להימנע מטעות זו, מומלץ לבחור בחלונות זכוכית עם בידוד שימנעו תקלות בהמשך ויבודדו מפני הקור, החום והרוחות.

 

 

 

 

 

 

איכות החומרים:

הבית יכול להראות נפלא בסיום העבודה, אך במידה וחומרי התשתית אינם איכותיים, בהמשך יצוצו בעיות שידרשו תיקונים, חלקן בלתי הפיכות וחלקן יובילו להוצאות גבהות והתעסקות רבה.
חומרים טובים ואיכותיים יבטיחו הורדה משמעותית בצורך לתחזק את המבנה ובהשקעת כספים בחידוש ותיקון תקלות ובלאי. על מנת להימנע בטעויות בבחירת החומרים, יש להקפיד על בניית מערכות יסודית כאשר הקירות צריכים לכלול בלוקים, מערכת בידוד ואיטום מחומרים איכותיים, טיח וצבע (לדוגמא להימנע משימוש בחומרי צימנט). כמו כן, את הרצפה יש לבנות עם שכבות בידוד, חול, דבק איכותי או טיט אריחים, ליטוש ורובה. על מנת להימנע מטעויות, אל תחסכו והיעזרו באנשי מקצוע מיומנים ואמינים.

חוסר תיאום בין גורמים:

בניית בית פרטי, הוא תהליך מורכב הדורש שיתוף פעולה ותיאום בין גורמים רבים, כמו גם, תכנון מעמיק ויסודי של כל התהליך. מהנדס, אדריכל, אינסטלטור וחשמלאי, הם רק חלק קטן מאנשי המקצוע המעורבים בתהליך הבנייה. היעדר תכנון בשלבים מוקדמים בין הגורמים ואנשי המקצוע השונים, עלול להוביל לבעיות במערכות השונות של הבית ולהשלכות בלתי הפיכות בהיבטים רבים, החל ממקום השקעים בבית, לבניית הצנרות ועד לעיצוב הסופי. על מנת להימנע מטעויות שכאלו, מומלץ להיעזר בשירותיה של חברה מקצועית ומנוסה, אשר תבטיח לכם שתהליך הבנייה ינוהל באופן מקצועי, עם תיאום מלא בין כל הגורמים.

 

זקוקים למידע נוסף או ייעוץ מקצועי לבניית בית פרטי ? פנו אלינו ונסייע 03-5402560

האם המידע בכתבה היה מועיל?
0
+1

אולי יעניין אתכם גם...

מרשנסקי הדמיה (202)
בית חדש

חברת מרשנסקי בנייה

חברת מרשנסקי בנייה בע"מ הינה חברה קבלנית פרטית הפועלת בתחום הבנייה למגורים בסטנדרטים הגבוהים ביותר מזה למעלה מ- 30 שנה, ומובילה את תחום הבנייה הפרטית

קרא עוד »

יצירת קשר

house zone logo-03

בנייה במחיר ידוע מראש

Zone.House מקבוצת מרשנסקי